Jak wykonać ogrodzenie gabionowe?
Ogrodzenie w każdym obiekcie pełni niezwykle ważne funkcje. Jedną jest estetyczna, która pozwala na uatrakcyjnienie posesji. Drugą jest graniczna, która zwyczajnie wyznacza obszar prywatny, stanowiąc informację dla wszystkich, że w to miejsce bez zaproszenia lepiej nie wchodzić. Niegdyś dla domów stosowano wysokie ogrodzenia, płoty, przez które niezwykle trudno było przejść, ale nie było to niemożliwe
Wraz z rozwojem rozmaitych systemów zabezpieczeń sama funkcja ochronna ogrodzenia przestała być szczególnie istotna. Dlatego można skupić się na walorach estetycznych płotu i nadać charakteru swojej posesji. Najlepiej jest zlecić jego realizację odpowiednie firmie, która zaproponuje rozwiązanie, ustali z nami szczegóły i zrealizuje ogrodzenie zgodnie z założeniem. A w PHU Leszczyński zakupić potrzebne materiały. Pośród wielu różnych możliwości takich jak ogrodzenie betonowe, drewniane, czy metalowe, warto rozważyć jedne z najnowszych i bardzo modnych rozwiązań, czyli ogrodzenia gabionowe. Ten nowoczesny rodzaj płotu pozwala bardzo uatrakcyjnić wizerunek obiektu i podkreślić charakter jego właściciela. A na tle sąsiadujących posesji daje możliwość wyróżnienia domu spośród klasycznych, eleganckich, choć nieco nudnych rozwiązań.
Wykonanie ogrodzenia
Realizacja ogrodzenia gabionowego niewiele różni się od realizacji tradycyjnego płotu. Podstawę zawsze stanowią właściwe wymiary. Chodzi tu o to, aby przede wszystkim przyszłe ogrodzenie, które powstaje od podstaw, lub wchodzi w miejsce poprzedniego podczas modernizacji, było zgodne z wymiarami działki. Nic się nie stanie, jeśli obejmie obszar nieco mniejszy. Problemem będzie sytuacja, w której ogrodzenie powstanie za daleko, czyli poza terenem działki. Wówczas możemy zostać zmuszeni do jego rozebrania. Dlatego właśnie niezwykle ważne jest, aby dokonać właściwych pomiarów i wytyczeń w terenie. Kolejną sprawą jest równość terenu. Płot musi być tak postawiony, aby każdy jego fragment trzymał poziom, czyli był równo ułożony. Jeśli teren działki jest wyrównany, to ten problem odchodzi. Gdy zachodzi konieczność, można obszar wyrównać. W przypadku, gdy grunt zachowuje równy spadek, również ogrodzenie musi być ten sposób zrealizowane, aby kolejne jego fragmenty zachowywały równy spad. Dla każdego płotu bardzo ważne jest jego osadzenie. Dlatego stosuje się formę podmurówki, która zapewnia stabilność konstrukcji. W przypadku ogrodzenia gabionowego ważne jest ustalenie materiału, który ma być wykorzystany oraz ogólnego kształtu. Jednak na wykonanej podmurówce osadza się metalowe kosze o zadanych wymiarach, a później wypełnia się je albo kamieniem naturalnym, albo cegłą, lub innym materiałem na życzenie klienta. Dokonuje się tego w taki sposób, aby przez światło gabionów zawartość nie miała prawa wydostać się samoczynnie, ani pod wpływem czynników atmosferycznych. Do ogrodzenia dołącza się kolejno furtkę oraz dopasowuje bramę, które dopełniają całości. Połączenie metalowych koszy z naturalnym kruszywem daje świeży, bardzo nowoczesny i ciekawy wystrój. Całość przykuwa wzrok, ponieważ nie można przejść obok niej obojętnie. Zaaranżowanie w pobliżu ogrodzenia gabionowego roślinności jedynie dodaje charakteru i potęguje wrażenia estetyczne.