Blog

Blog

Cover Image

Kruszywa drogowe w budownictwie i na co dzień

Kruszywa drogowe wykorzystuje się zarówno w budownictwie, w przemyśle ciężkim, do budowania dróg i autostrad, jak i na co dzień, podczas budowy domów czy w przydomowych ogrodach. Sprawdź, jakie zastosowanie mają kruszywa drogowe.

Więcej

Cover Image

Czym właściwie jest żwir?

Żwir jest kruszywem ogrodowym, służącym przede wszystkim do układania ścieżek w ogrodzie. Odporny na oddziaływanie warunków atmosferycznych i czynników zewnętrznych jest jednocześnie niezwykle estetyczny. Należy do szerokiej grupy kruszyw budowlanych, odpornych na ściernie oraz na mechaniczne uszkodzenia. W obrębie kruszyw budowlanych wyróżnia się również kruszywa drogowe, takie jak granit czy bazalt, służące do układania dróg. W niniejszym wpisie przyjrzymy się bliżej ogrodowemu żwirowi.

Więcej

Cover Image

Słaba ziemia w ogrodzie to nie koniec świata

Wzrost roślin w ogrodzie zależy przede wszystkim od jakości gleby. Jeśli jednak nie jest ona zadowalająca, nie panikuj! Wystarczy kilka prostych sposobów, aby stworzyć zachwycający ogród. Sprawdź, jakich.

Więcej

Cover Image

Rodzaje kruszyw drogowych

Kruszywa drogowe, jak sama nazwa wskazuje mają zastosowanie w budowie i utwardzaniu dróg. Mają różne właściwości fizyczne i wielkości. Są używane często przy produkcji różnego rodzaju zapraw betonowych. Kruszywa drogowe można podzielić na różne kategorie.

Więcej

Cover Image

Jak wykorzystać na działce grys?

Grys ma wiele zastosowań na działce. Dobrze dobrany kolorystycznie jest nie tylko niezwykle efektowny, ale również pełni wiele dodatkowych funkcji. Najczęściej używa się go do utwardzania ścieżek i podjazdów, wysypuje na rabatach kwiatowych i tworzy się z niego opaski wokół domu. Dlaczego to właśnie grys jest najbardziej pożądany do tego celu? Sprawdźmy.

Więcej

Cover Image

Własna karaibska plaża

Osoby mieszkające poza miastem mogą cieszyć się bliskością przyrody. Wieczór spędzony na tarasie z widokiem na własny ogródek jest o wiele przyjemniejszy, niż relaks na nawet najpiękniejszym balkonie w środku blokowiska. Część z tych osób czasami ma do tego dostęp do wody. Ich działka położona jest nad brzegiem rzeki lub jeziora, lub są wręcz posiadaczami własnego stawu. Dzięki temu w letnie, upalne dni mogą przesiadywać w orzeźwiającej wodzie albo opalać się przy brzegu. Niestety, niektóre polskie plaże pozostawiają wiele do życzenia. Często czarny lub szary piasek nie przypomina tego złoto-żółtego, który znamy z karaibskich widoczków. Czy można samemu stworzyć sobie własną plażę marzeń?

Więcej