Blog

Blog

Cover Image

Jak wybierać ziemię ogrodową?

Dokupienie ziemi do ogrodu jest czasem koniecznością, jednak powinniśmy ja umiejętnie dobierać, aby mieć pewność, że jest to produkt najwyższej jakości. Warto więc wiedzieć, na co zwrócić uwagę w czasie takich zakupów i co wpływa na żyzność i jakość gleby, po którą sięgamy. Przede wszystkim powinniśmy ją kupować ze sprawdzonego źródła, co jeszcze warto wiedzieć?

Więcej

Cover Image

Jak ocenić ilość potrzebnych kamieni do ogrodzenia gabionowego?

Ogrodzenia gabionowe są nie tylko stabilne, trwałe, odporne na uszkodzenia, ale mają również nowoczesny i designerski wygląd. Pasują zarówno do zabudowań nowoczesnych jak i klasycznych. Decydując się na tego typu ogrodzenie, często należy zastanowić się nad ilością kamieni potrzebnych do wypełnienia metalowej konstrukcji.

Więcej

Cover Image

Jak wykonać ogrodzenie gabionowe?

Ogrodzenie w każdym obiekcie pełni niezwykle ważne funkcje. Jedną jest estetyczna, która pozwala na uatrakcyjnienie posesji. Drugą jest graniczna, która zwyczajnie wyznacza obszar prywatny, stanowiąc informację dla wszystkich, że w to miejsce bez zaproszenia lepiej nie wchodzić. Niegdyś dla domów stosowano wysokie ogrodzenia, płoty, przez które niezwykle trudno było przejść, ale nie było to niemożliwe.

Więcej

Cover Image

Jak przygotować podłoże do układania grysu?

Kamień ozdobny w ogrodzie to dość powszechnie stosowany materiał aranżacyjny spotykany w ogrodach czy to w otoczeniu kwiatów, czy jako uzupełnienie, wykończenie trawników zwłaszcza w okolicy ogrodzenia, ścieżek, budynków, czyli miejsc, gdzie wykaszanie traw, pielęgnacja trawników mogłaby przysparzać dodatkowe problemy. Jednym z często stosowanych rodzajów kamienia ozdobnego jest grys. Zobaczmy, jak przygotować podłoże do układania grysu?

Więcej

Cover Image

Jak wykończyć powierzchnię kamienia naturalnego?

Materiały kamienne to obok drewna popularne surowce wykorzystywane w budownictwie od wieków. Pierwotnie kamień naturalny pełnił funkcję konstrukcyjną. Z czasem i rozwojem innych technologii zaczął on grać rolę dekoracyjną i ochronną. Wykorzystuje się go bowiem do tworzenia eleganckich elewacji lub jej fragmentów, a także jako pokrycie podłóg lub ścian wewnątrz budynków mieszkalnych czy biurowych. Stosuje się go również jako materiał aranżacyjny do terenów przydomowych. Kamień można wykańczać na wiele sposobów. W naszym artykule przedstawiamy najpopularniejsze z nich.

Więcej

Cover Image

W jakim wnętrzu sprawdzi się kamień naturalny?

Kamień naturalny jest coraz częściej stosowany do aranżacji wnętrz oraz otoczenia obiektów budowlanych. Możliwość obróbki kamienia naturalnego takiego jak granit, marmur, czy piaskowiec sprawia, że nie tylko wykorzystujemy go dobudowy posadzek z kamienia. Dziś kamień naturalny to również blaty kuchenne, parapety, balustrady czy też różnego rodzaju ozdoby kamienne, będące uzupełnieniem innych materiałów naturalnych jak drewno, stal.

Więcej