Blog

Blog

Cover Image

Jak wykonać ogrodzenie gabionowe?

Ogrodzenie w każdym obiekcie pełni niezwykle ważne funkcje. Jedną jest estetyczna, która pozwala na uatrakcyjnienie posesji. Drugą jest graniczna, która zwyczajnie wyznacza obszar prywatny, stanowiąc informację dla wszystkich, że w to miejsce bez zaproszenia lepiej nie wchodzić. Niegdyś dla domów stosowano wysokie ogrodzenia, płoty, przez które niezwykle trudno było przejść, ale nie było to niemożliwe.

Więcej

Cover Image

Jak przygotować podłoże do układania grysu?

Kamień ozdobny w ogrodzie to dość powszechnie stosowany materiał aranżacyjny spotykany w ogrodach czy to w otoczeniu kwiatów, czy jako uzupełnienie, wykończenie trawników zwłaszcza w okolicy ogrodzenia, ścieżek, budynków, czyli miejsc, gdzie wykaszanie traw, pielęgnacja trawników mogłaby przysparzać dodatkowe problemy. Jednym z często stosowanych rodzajów kamienia ozdobnego jest grys. Zobaczmy, jak przygotować podłoże do układania grysu?

Więcej

Cover Image

Jak wykończyć powierzchnię kamienia naturalnego?

Materiały kamienne to obok drewna popularne surowce wykorzystywane w budownictwie od wieków. Pierwotnie kamień naturalny pełnił funkcję konstrukcyjną. Z czasem i rozwojem innych technologii zaczął on grać rolę dekoracyjną i ochronną. Wykorzystuje się go bowiem do tworzenia eleganckich elewacji lub jej fragmentów, a także jako pokrycie podłóg lub ścian wewnątrz budynków mieszkalnych czy biurowych. Stosuje się go również jako materiał aranżacyjny do terenów przydomowych. Kamień można wykańczać na wiele sposobów. W naszym artykule przedstawiamy najpopularniejsze z nich.

Więcej

Cover Image

W jakim wnętrzu sprawdzi się kamień naturalny?

Kamień naturalny jest coraz częściej stosowany do aranżacji wnętrz oraz otoczenia obiektów budowlanych. Możliwość obróbki kamienia naturalnego takiego jak granit, marmur, czy piaskowiec sprawia, że nie tylko wykorzystujemy go dobudowy posadzek z kamienia. Dziś kamień naturalny to również blaty kuchenne, parapety, balustrady czy też różnego rodzaju ozdoby kamienne, będące uzupełnieniem innych materiałów naturalnych jak drewno, stal.

Więcej

Cover Image

Kruszywa drogowe w budownictwie i na co dzień

Kruszywa drogowe wykorzystuje się zarówno w budownictwie, w przemyśle ciężkim, do budowania dróg i autostrad, jak i na co dzień, podczas budowy domów czy w przydomowych ogrodach. Sprawdź, jakie zastosowanie mają kruszywa drogowe.

Więcej

Cover Image

Czym właściwie jest żwir?

Żwir jest kruszywem ogrodowym, służącym przede wszystkim do układania ścieżek w ogrodzie. Odporny na oddziaływanie warunków atmosferycznych i czynników zewnętrznych jest jednocześnie niezwykle estetyczny. Należy do szerokiej grupy kruszyw budowlanych, odpornych na ściernie oraz na mechaniczne uszkodzenia. W obrębie kruszyw budowlanych wyróżnia się również kruszywa drogowe, takie jak granit czy bazalt, służące do układania dróg. W niniejszym wpisie przyjrzymy się bliżej ogrodowemu żwirowi.

Więcej