Dlaczego warto wybrać korę sosnową do ogrodu?
Kora sosnowa jest materiałem, który jest wykorzystywany na ściółkę. Warto wiedzieć, dlaczego jej wybór dla naszego ogrodu jest dobry.
Ściółkowanie – zalety
Ściółkowanie oznacza nic innego jak proces, w ramach którego dany fragment ziemi przykrywa się jakimś materiałem organicznego pochodzenia. Ten zakupimy w firmie Leszczyński. Czynność ta ma sporo zalet, pośród których należy wymienić przede wszystkim ochronę gleby. Ściółka zapobiega wysychaniu gleby poprzez zminimalizowanie parowania wody. Jednak to dopiero początek zalet. Niezwykle ważne jest to, że chroni glebę i korzenie roślin przed przemarzaniem w zimie oraz zbytnim nagrzaniem w lecie. Dzięki temu nasze okazy będą mogły swobodnie wzrastać i nie ucierpią. Kluczowe jest także to, że materiał zapobiega wypłukiwaniu ważnych składników odżywczych. Co więcej, ściółka sama dostarcza wielu niezbędnych roślinom substancji, takich jak fosfor, potas czy magnez. Kora sosnowa jest bardzo chętnie wybieranym materiałem na ściółkę.
Kora sosnowa a ściółkowanie
Materiałem, który sprawdzi się w naszym ogrodzie, jako ściółka jest kora sosnowa. Przede wszystkim będzie właściwym wyborem, jeśli mamy posadzonych wiele roślin lubiących kwaśne podłoże, ponieważ ten rodzaj ściółki znacznie zwiększa zakwaszenie gleby. Dlatego, jeśli mamy nasadzone iglaki, krzewy czy kwiaty, które lubią niskie pH, wówczas ten materiał będzie najlepszym rozwiązaniem. Warto także pamiętać, że każdy rodzaj ściółki zapobiega wyrastaniu chwastów, ponieważ ogranicza ich wzrost i dostęp światła. Dlatego, zawsze warto z tego skorzystać. Oprócz tego po prostu świetnie się prezentuje i dopełnia walorów estetycznych przestrzeni. Należy pamiętać, że tego rodzaju ściółka powinna być odpowiedniej grubości między 5 a 10 cm, nie może przekraczać 15 cm, ponieważ wtedy rośliny mogą gnić. W przypadku krzewów jej usypywanie należy zacząć od min. 10 cm odległości od okazu, żeby mógł wypuszczać nowe pędy. Jeśli będziemy mieć wątpliwości, zawsze możemy poradzić się sprzedawcy.